Bohemiška šventė

1/32
Teksto dydis:

Devynerių metų „Stiliaus“ žurnalo gimtadienis ir 2006-ųjų Lietuvos moters pagerbimo šventė buvo kupina grožio ir netikėtumų. Jaudulys vakaro šeimininkus buvo apėmęs dar išvakarėse - paaiškėjo, kad „Stiliaus“ paskelbta 2006-ųjų Lietuvos moteris Ramunė Zabulienė iš komandiruotės Londone grįš tik vėlai vakare, linksmybėms jau įsisiūbavus. Tačiau svečiai to nerimastingo laukimo nepajuto.

Iš pradžių apie šimtą į vakarą pakviestų politikų, verslininkų, žiniasklaidos ir meno atstovų klausėsi šmaikščios gyvuoju klasiku vadinamo Juozo Erlicko kalbos - ji buvo pateikta ir kaip vakaro aperityvas, ir kaip desertas. Mat pakalbėjęs rašytojas padėkojo visiems už apsilankymą, atsisveikino ir visiems pasiūlė taip pat jau eiti namo.

„Netikim!“ - pasigirdo tarp svečių. „O jūs manot, kad čia jus veltui valgydins ir girdys?“ - nenusileido satyrikas.

Šokiruoti svečiai nurimo tik tada, kai buvo pakviesti persikelti į „pobūvių salę“ - požeminę automobilių stovėjimo aikštelę! Svečius vėl ištiko šokas: „Garaže dar nebuvom šventę!..“ Ir jie buvo teisūs: tokiame garaže - tikrai ne!

Pravėrę duris svečiai išvydo raudonais kilimais išklotą salę su senoviniais baldais ir paveikslais, gausybe gėlių ir žvakių šviesos. Ir jau visai juos sutrikdyti turėjo jausmas, kad jie pateko į praėjusio šimtmečio Monmartro kavinę, kur linksminasi Paryžiaus bohema...

Iš tiesų šį spektaklį sukūrė patys tikriausi „Bohemos“ operos artistai! Sutrikusius svečius jie pakvietė linksmintis kartu. Tačiau staigmenos tuo nesibaigė.

Netikėtai salėje pasirodė pagrindinės „Bohemos“ herojės Mimi ir Miuzetė - solistės Joana Gedmintaitė ir Asmik Grigorian, padovanojusios svečiams ištraukas iš operos. Primadonos ir kiti artistai visą vakarą praleido su svečiais - bendravo, koketavo, vaidino.

Gėrėdamiesi vaizdais svečiai vaišinosi „La Provence“ restorano paruoštais gardumynais: varlių kojelėmis, fetos sūriu su saulėje džiovintais pomidorais rozmarino aliejuje, antienos paštetu su apelsinais, fazanų paštetu su trumais, austrėmis.

Karštajam patiekalui buvo paruošta sviestažuvių su lęšiais bei daržovėmis ir antienos troškinys su baravykais.

Desertui buvo pasiūlyta įvairių rūšių sūrio, vaisių, uogų ir prancūziško obuolių pyrago „Tattin“. Taurėse burbuliavo „Pomery“ šampanas, prancūziškas baltasis ir raudonasis „La Vieille Ferme“ vynas bei skirtingų metų kalvadosas - nuo „Fine“ iki „XO“.

Kai pagaliau lydima savo vyro „Omnitel“ bendrovės prezidento Antano Zabulio salėje pasirodė svarbiausia vakaro viešnia Ramunė Zabulienė, nuaidėjo plojimai.

Ponia Ramunė atrodė šiek tiek sutrikusi - juk ne kasdien į puotą tenka lėkti tiesiai iš lėktuvo. „Atrodau nešventiškai, - moteriškai teisinosi ji, - bet jaučiuosi itin pakiliai“. Jai buvo įteikta tradicinė menininko Vytenio Antanavičiaus sukurta Auksinė kurpaitė. „Atėjusi į darbą būtinai padėkosiu kolegoms - juk titulą pelniau ir jų pastangomis. Man iš tiesų džiugu ir malonu, kad mus pastebėjo ir įvertino“.

2006-ųjų Lietuvos moteris išėjo su milžinišku glėbiu gėlių.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko