Dizainerės L. Larionovos sukurti rūbai - vyriškam vyrui

1/9

Mano stilius

2013-03-20 08:27

Dizainerės L. Larionovos sukurti rūbai - vyriškam vyrui

Teksto dydis:

Į vyriškų drabužių madą įsisprausti bandanti vilnietė Lilija Larionova (33 m.) dizaineriams ruošiasi sudaryti rimtą konkurenciją.

Jos sukurtus rūbus turėtų rinktis vyriški vyrai, nes, kaip pastebėjo dizainerė, neretai vyrams kuriama mada pastaruoju metu pabrėždavo stipriosios lyties moteriškumą. „Laukiu atgarsių – įdomu, kaip klientai ir vyrišką madą kuriantys kolegos priims mano darbą“, - smalsumu netveria festivalyje „Mados infekcija“ šį savaitgalį naują kūrybos liniją pristatysianti L. Larionova.

Dizainerė šio bandymo nevadina kūrybos posūkiu, nes po mėnesio su kolega Egidijumi Rainiu ji pristatys moterims skirtą 2013-2014 metų rudens ir žiemos kolekciją.

L. Larionova neslėpė, kad „Mados infekcija“ jai buvo proga sukurti vyrišką kolekciją. Jai senokai buvo kilusi tokia idėja, tačiau jai įgyvendinti anksčiau nepasitaikė progos.

Tik dabar atėjo laikas, kai L. Larionova ryžosi debiutuoti vyriškų rūbų mados ringe: „Kaip tik buvo tinkamų audinių vyrų drabužiams siūti.“

Dizainerė festivalio podiumui pasiūlys 2013-2014 metų rudens ir žiemos vyriškų rūbų kolekcijos „State Trooper/White horses“ (liet. miesto patruliai/balti žirgai) 2013-2014 metų prêt-a-porter rudens žiemos 25 modelius.

Tai – šilta kolekcija, kurioje bus nemažai paltų, kelnių, kostiumų, megztinių, sluoksniuotų drabužių.

Šie rūbai – iš vilnonių audinių, megzto trikotažo, bus ir dirbtinio kailio detalių.

Dizainerė kūrė drabužius, kuriuos vilkėdami vyrai jaustųsi patogiai. Tai – miesto stiliaus rūbai.

Kiekvienas kostiumas pasakoja savo istoriją – ji užšifruota detalėse ir elementuose. Specialiai šiai kolekcijai grafinius piešinius, vaizduojančius baltą arklį, sukūrė grafikai Agnė ir Kęstutis Lasinskai.

Trikotažinius megztinius būtent ir puoš balto žirgo aplikacijos.

„Šis piešinys neturėtų sukelti neigiamų emocijų. Piešinio nereikėtų suprasti tiesmukai“, - apie balto arklio simbolį, kuris dažniausiai siejamas su daugiadieniu girtavimu, užsiminė mados kūrėja.

Baltas arklys – alegorija. Sumanymas – nestandartinis. Baltą arklį kūrėja lygina su balta varna, kuri minioje išsiskiria.

Baltas arklys siejamas su išskirtinumu ir vyriškumu. „Mano didžiausias noras buvo sukurti tikrai vyrišką kolekciją, o nesumoteriškėjusią“, - pabrėžė dizainerė.

L. Larionova neapibrėžė, kokio amžiaus vyrui skirti jos rūbai. Jos kolekcijos stilistika galėtų patikti ir jaunam, ir brandžiam vyrui.

„Neturėjau konkretaus kūrybos idealo. Kurdama drabužių modelius įsivaizdavau tokį vyrą, kokį norėčiau matyti šalia savęs“, - kvatodama patikino L. Larionova.

Ši dizainerė „Mados infekcijoje“ dalyvaus trečią kartą. Šiame festivalyje ji debiutavo prieš dešimt metų būdama studentė.

„Mados infekcijoje“ ji dalyvauja be savo kūrybos partnerio E. Rainio: „Kolekcijas mes kuriame atskirai, tik kartu pristatome. Artimiausiu metu kartu savo darbus pristatysime jau po mėnesio.“

L .Larionova tikina, kad vienu metu kuriant ir vyriškus, ir moteriškus drabužius jai nebuvo sunku persiorientuoti braižant eskizus: „Modelių kūrimas – ne tas pats, kas kalbų mokymasis. Kalbant angliškai ir staiga pradėti kalbėti vokiškai būtų sudėtinga, nes painiotųsi žodžiai. Kolekcijos buvo sumanytos anksčiau. Jau buvo pradėta ir moteriška kolekcija, todėl vyriška buvo kuriama paraleliai.“ 

Juk daugelis dizainerių per sezoną pristato dvi kolekcijas: ir moterims, ir vyrams arba mišrią. L. Larionova norėjo atskirti kolekcijas.

„Ateityje stengsiuosi per metus sukurti bent vieną kolekciją vyrams. Man nebuvo sunku jiems kurti, nes nepradėjau nuo nulio – praeityje esu sukūrusi keletą modelių. Tad šįkart sunkiau buvo persiorientuoti siuvimo komandai, kuri pratusi siūti moteriškus drabužius, o dabar staiga naujovė – kitos proporcijos, kitos linijos, užsegimai į kitą pusę“, - apie kūrybos užkulisius pasakojo L. Larionova.

Dizainerė tikino į vyrišką madą nėrusi ne dėl to, kad ta niša būtų buvusi laisva. „Ji nėra nei laisva, nei galutinai užpildyta. Lygiai taip pat yra ir moteriškoje madoje. Kiekvienas dizaineris turi savo kūrybos liniją ir pritraukia savo gerbėjus“, - įsitikinusi L. Larionova.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Mano stilius

Vyrai modeliai - dizainerių galvos skausmas

90, 60 ir 90 centimetrų – šiuos kūno matmenis atmintinai moka paauglės, svajojančios tapti manekenėmis. Tad kokios merginos eis mados festivalio „Mados infekcija” podiumu, nesunku nuspėti. O štai vyrus modelius dizaineriai renkasi pagal kitokius kriterijus. Pirmą kartą kolekciją vyrams festivalyje „Mados infekcija”, kuris vyks kovo 22 ir 23 dienomis, pristatysianti Lilija Larionova (33 m.) anksčiau kūrė tik pavienius modelius stipriajai lyčiai.

Mano stilius

„Infekcijos kastingas“: šimtai vaikinų ir merginų rinkosi į modelių atranką

„Infekcijos kastingas“ – tramplynas į mados pasaulį. Taip tvirtina „Mados infekcijos“ prodiuserė Renata Mikailionytė. Į ketvirtadienio pavakarę vykusią modelių atranką rinkosi merginos ir vaikinai iš visos Lietuvos. Visi jie norėjo papulti į šiais metais kovo 22-23 dienomis vyksiančią „Mados infekciją“ ir pristatyti Lietuvos ir užsienio dizainerių kūrinius.

Veidai ir vardai

Į dizainerių E. Rainio ir L. Larionovos kolekcijų pristatymą atvyko ypatingai pasipuošusios ponios

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Ūkio banko Teatro arena“ antrą kartą metuose priėmė dizainerių Egidijaus Rainio ir Lilijos Larionovos kūrybos gerbėjus. Drabužių kūrėjų duetas susirinkusiems pristatė savo 2013 metų pavasario ir vasaros kolekcijas. Pasižiūrėti, ką artėjančiam šiltajam sezonui siūlo E. Rainys ir L. Larionova atvyko gausybė mūsų šalyje gerai žinomų verslininkų, televizijos žvaigždžių ir mados pasaulio atstovų. Visi jie su malonumu stebėjo beveik valandą vėlavusį madų šou.

Mano stilius

Dizaineriai E. Rainys ir L. Larionova pristatė 2013 metų pavasario ir vasaros kolekcijas

Dizaineriai Egidijus Rainys ir Lilija Larionova septintą kartą Vilniuje pristatė 2013 metų pavasario ir vasaros dėvimosios mados (pret-a-porter) kolekciją. Daugelio Lietuvos bei užsienio mados renginių, konkursų ir festivalių dalyviai bei laureatai, pristatė dvi idėjiškai skirtingas kolekcijas - savo naujausias vizijas į artėjančio šiltojo sezono madas. Podiumu žygiuojančios manekenės demonstravo daugiau kaip 60 drabužių modelių, kurių įvaizdį kūrė geriausi Lietuvos grožio meistrai.

Mano stilius

E. Rainys ir L. Larionova pristatė kitos žiemos kolekcijas

Lietuvių dizaineriai Egidijus Rainys (34 m.) ir Lilija Larionova (32 m.) nusprendė neatsilikti nuo šiuo metu savo 2012-2013 metų rudens ir žiemos kolekcijas visame pasaulyje pristatančių garsiausių kūrėjų. E. Rainys ir L. Larionova sekdami ką tik Niujorke nuaidėjusios, Londone tebevykstančios ir ryt Milane prasidėsiančios madų savaitės pavyzdžiu, savo gerbėjams antradienio vakarą pristatė jau kito rudens ir žiemos kolekcijas.